اخبار خودرو

تاکسی برقی جدید LEVC TX لندن در پاریس

به گزارش «اخبار خودرو»،تاکسی‌های لندن ساخت شرکت London Electric Vehicle Company یا به اختصار LEVC در کانتری انگلستان ساخته می‌شوند که براساس ادعای مقامات این شرکت، پیشرفته‌ترین تاکسی‌های الکتریکی در جهان هستند.

این تاکسی که TX eCity نام دارد از یک موتور الکتریکی و پیشرانه‌ی کوچک بنزینی استفاده می‌کند؛ پیشرانه بنزینی نقش ژنراتور را دارد و به‌افزایش شعاع حرکتی خودرو کمک می‌کند. باتوجه به اعلام شرکت LEVC، این تاکسی‌ها با هر بار سوختگیری می‌توانند ۶۰۷ کیلومتر مسافت، طی کنند. برای اینکه تصوری از شعاع حرکتی این تاکسی‌ها داشته باشید، باید اشاره کنیم که متوسط مسافتی که یک تاکسی روزانه در لندن طی می‌کند، حدود ۱۹۳ کیلومتر است.

تاکسی جدید TX eCity هزینه‌ی عملیاتی بسیار پایین‌تری در مقایسه با مدل بنزینی موسوم به TX 4 دارند. هم‌اکنون بیش از ۶۰۰ دستگاه از این خودرو در پایتخت بریتانیا در حال تردد هستند و در شهرهای دیگر هم نظیر آمستردام، برلین، هامبورگ و اسلو نیز تعدادی از این مدل به چشم می‌خورند.

شرکت LEVC از نیمه‌ی دوم سال آینده فروش محصول جدید خود را در پاریس آغاز خواهد کرد؛ پیش‌بینی می‌شود، ناوگان ۲۰ هزار دستگاهی از این تاکسی‌ها به خدمت‌رسانی در شهر پاریس مشغول شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 6 = 1